RYCHNOVSKÁ LHOTKA

RYCHNOVSKÁ LHOTKA

OVOCNÉ SADY RYCHNOVSKÁ LHOTKA - OVOCNÁŘSTVÍ ČEPELA

vězte, že jsme rodinná ovocnářská farma, v těsné blízkosti Rychnova nad Kněžnou v místě zvaném Rychnovská Lhotka. Historie našeho statku se začala psát více než před čtyřmi sty lety. Naše rodina, rodina Čepelů, se úspěšně zabývala zemědělskou výrobou více než půl století, když do slibné budoucnosti statku zasáhl proces znárodnění a nucené vystěhování.

Socialistická péče přivedla hospodářství doslova na hunt. V roce 1991 jsme se vrátili na zpustošený statek i půdu a zahájili náročnou obnovu sadů a rekonstrukci budov.

Zaměřujeme se především na produkci jablek, v současné době ve více než deseti odrůdách. Navíc na ploše 2 ha pěstujeme maliny, v menší míře pak hrušky, švestky a ořechy, vyrábíme med.

Naším cílem je dodávat ovoce v co nejvyšší kvalitě, a to při zachování minimálních zásahů do pěstební činnosti. Již několik let jsme členy svazu SISPO při Ovocnářské unii ČR, který dohlíží na kvalitu produkovaných jablek, a držiteli jeho ochranné známky pro zdravé ovoce. Díky této certifikaci dodáváme velkoobchodům, školním jídelnám i maloobchodním odběratelům, ale i zájemcům o kvalitní české ovoce přímo z farmy.

ZDROJ: www.ovocnarstvicepela.cz

KONTAKT: nfo@ovocnarstvicepela.cz http://www.ovocnarstvicepela.cz/

Nahoru